«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

در بارداری خیلی زود عصبانی می‌شوم، آیا این موضوع برای جنین خطرناک است؟

عصبانیت بیش از حد و ادامه‌دار بله.
هورمون‌های بارداری ممکن است باعث شود که شما حساس و زودرنج شوید و هر چیز کوچکی شما را به شدت عصبانی کند. همچنین تنش‌هایی که در خانه، خیابان یا محل کار وجود دارد، می‌تواند ناگهان شما را بسیار عصبانی کند. توجه داشته باشید که عصبانیت با ترشح هورمون‌هایی مانند آدرنالین و اپی‌نفرین همراه است. این هورمون‌ها ضربان قلب و فشار خون شما را به شدت بالا می‌رود و ممکن است در نهایت موجب کاهش اکسیژن‌رسانی به جنین شود.
سعی کنید در بارداری همچنان رابطۀ خوبی با همسرتان داشته باشید و نگرانی‌هایتان را به او بگویید. همچنین خواب و استراحت کافی و تغذیۀ مناسب را در برنامۀ خودتان بگنجانید و برای آرامش داشتن از یک مشاور یا روانشناس کمک بگیرید. سعی کنید مسائل کوچک را کنار بگذارید و به آنها اهمیت ندهید. از درگیر شدن با اعضای خانواده بپرهیزید. اگر حرفی یا عملی شما را عصبانی کرد، نفس عمیق بکشید و یک لیوان آب خنک یا آب میوه بنوشید و اصلاً بحث و دعوا نکنید. همچنین با همسرتان صحبت کنید و شرایط موجود را برایش شرح دهید تا او هم بتواند همراه و پشتیبان شما باشد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری