«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

در آزمایش ادرارم پروتئین دیده شده، آیا این موضوع خطرناک است؟

بله. این موضوع باید حتماً توسط پزشک بررسی شود. وجود پروتئین در بارداری نشانۀ خوبی نیست. در صورت وجود پروتئین در ادرار حتماً باید تحت نظر دقیق پزشک خود باشید. به عنوان مثال، وجود پروتئین در ادرار می‌تواند نشان‌دهندۀ عفونت مجاری ادرار باشد و ممکن است پزشک پس از مشاهدۀ پروتئین در ادرار درخواست کشت ادرار به منظور مشخص شدن عفونت ادراری بدهد.

اگر همزمان با وجود پروتئین در ادرار، فشار خون خانم باردار هم بالا باشد، می‌توان به عارضۀ پره‌اکلامپسی یا مسمویت بارداری مشکوک شد. پزشک در این صورت وضعیت شما را در مورد پره‌اکلامپسی بررسی می‌کند و ممکن است در موارد لزوم، دستور ختم بارداری را بدهد. در هر صورت وجود پروتئین در ادرار موضوع خطرناکی است که نباید در مورد پیگیری آن سهل‌انگاری کرد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری