«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

دائم نگرانم و استرس دارم، آیا این موضوع برای جنین خطرناک است؟

بله. استرس و نگرانی بیش از حد و وسواس‌گونه به صورت مداوم می‌تواند احتمال زایمان زودرس یا کم‌وزنی جنین را افزایش دهد.
در دوران بارداری طبیعی است که مادر نگران سلامتی جنین باشد و از وزن‌گیری گرفته تا رشد جنین برای مادر استرس‌زا باشد. علاوه‌بر مسائل مربوط به بارداری، ممکن است مشکلات و مسائل جدیدی با باردار شدن شما به زندگی شما وارد شود و اضطراب شما را دوبرابر کند. توجه داشته باشید که استرس و نگرانی دائمی، بسیار آسیب‌زننده است و می‌تواند در جذب مواد معدنی ضروری بدن و رشد جنین تأثیرگذار باشد.
اگر از روند باردرای‌تان نگرانید، تحقیق و مطالعه کنید و با آگاهی یافتن و دانستن، ترس و نگرانی را از خودتان دور کنید. اگر مشکل خاصی در شما وجود دارد، از پزشکتان کمک بگیرید و به توصیه‌های افراد غیرمتخصص عمل نکنید. اگر نگرانی شما از مشکلات و مسائل خانوادگی نشات می‌گیرد، سعی کنید به خودتان آرامش بدهید. با رفتار نامناسب، توقع بی‌جا، غرغرکردن و بدخلقی، همسرتان را از خودتان دور نکنید. بیشتر از قبل گذشت داشته باشید و مسائل و مشکلات کوچک و بی‌اهمیت را فراموش کنید. اگر همسرتان شما را اذیت می‌کند، با او صحبت کنید و به او بگویید که رفتارش به هردوی شما آسیب می‌زند. اگر با صحبت حل نشد، از یک مشاور متخصص کمک بگیرید. در کل سعی کنید خودتان را از هرنوع درگیری با هرکسی دور کنید و سلامت خود و جنینتان را در اولویت قرار دهید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری