«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

دائم خواب می‌بینم که زایمان سختی دارم، چه کار کنم؟

در طول روز سعی کنید با روش‌های مختلف آرامش خودتان را تأمین کنید و با رویاهایتان کنار بیایید.

رویا دیدن در بارداری آن هم رویاهای وحشتناک و عجیب و غریب بسیار طبیعی است. نگرانی‌های بارداری در ناخودآگاه شما وجود دارد. هرچند که در ظاهر آدم آرام و بدون دغدغه‌ای به نظر برسید. ممکن است شما خواب ببنید که زایمان سختی دارید، نمی‌توانید به نوزاد شیر بدهید یا از یک بلندی به پایین پرت شوید. تمام این ‌خواب‌ها در بارداری نشانۀ نگرانی‌ها و هیجانات شماست. دیدن جنسیت جنین هم در بارداری بسیار رایج است که این موضوع هم به جنسیت جنین شما ربطی ندارد.

اگر رویاهایتان آزاردهنده است، سعی کنید در طول روز به آن فکر نکنید. در مورد نگرانی‌های بارداری تحقیق کنید و حقایق علمی را بخوانید. از دیدن فیلم‌های وحشتناک زایمان و تصاویر ساختگی ترسناک جداً خودداری کنید. فیلم‌های ترسناک یا فیلم‌هایی که استرس را به بیننده منتقل می‌کنند را نبینید. خوب است قبل از خواب چند خط شعر بخوانید یا یک موسیقی آرام گوش دهید. شاید یک لیوان شیر گرم هم قبل از خواب، به کیفیت خواب شما کمک کند.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری