«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

خانواده‌ام اصرار دارند که قبل از زایمان غذاهای سنگین بخورم، آیا با این کار زایمان بهتری خواهم داشت؟

خیر. خوردن غذاهای سنگین نه تنها کمکی به زایمان شما نمی‌کند، بلکه می‌تواند روند زایمان شما را سخت‌تر کند.
خانوادۀ شما نگران شما هستند و می‌خواهند همه چیز برای شما به بهترین شکل پیش برود. برای همین احساس می‌کنند که اگر در روزهای قبل از زایمان غذاهای مقوی بخورید، احتمالاً توان بیشتری برای زایمان خواهید داشت.
توجه داشته باشید که خوردن غذاهای سنگین می‌تواند یبوست بارداری شما را تشدید کند و در روزهای نزدیک زایمان شما را به دردسر بیندازد. گاهی هم هنگام زایمان مواردی پیش می‌آید که نیازمند بیهوشی مادر است. اگر معده پر باشد، ممکن است هنگام بیهوشی غذا به سمت دستگاه تنفسی برود. به همین دلیل، توصیه می‌شود که مادران قبل از زایمان بیش از حد غذا نخورند. توصیه می‌شود که در روزهای پایانی بارداری، سوپ غلیظی بخورید و با خوردن غذاهای ملین، یبوست خود را کنترل کنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری