«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

جنین تکان نمی‌خورد، آیا ممکن است مرده باشد؟

این احتمال بسیار کم است. اما حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.
حرکات جنین، از هفتۀ ۱۶ به بعد معمولاً قابل حس است. البته اگر تا هفتۀ ۲۵ هم حرکات جنین را حس نکنید، باز هم طبیعی است. از هفتۀ ۲۵ به بعد، حس نکردن حرکات جنین طبیعی نیست و حتماً باید به پزشک مراجعه کنید تا صدای قلب جنین شنیده شود.
جنین شما الگوی حرکتی مختص خود را دارد که باید با آن آشنا باشید و وضعیت او را با خودش بسنجید. هر زمان که شک به کاهش حرکت یا حرکت نکردن جنین داشتید، دو ساعت به پهلوی چپ دراز بکشید و به حرکات جنین خود توجه کنید. اگر طی این دو ساعت، تعداد حرکات جنین کمتر از ۱۰ حرکت بود، حتماً پزشک خود را مطلع سازید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری