«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

تصمیم گرفته‌ام که باردار شوم و مصرف فولیک ‌اسید را آغاز کرده‌ام، چند وقت دیگر می‌توانم اقدام کنم؟

این موضوع را پزشک شما مشخص خواهد کرد، اما معمولاً مصرف فولیک اسید از حداقل یک ماه قبل از اقدام برای بارداری توصیه می‌شود.
مراقبت‌های پیش از بارداری نقش بسیار مهمی در کاهش مشکلات بارداری دارد. گاهی زنان قبل از بارداری دچار کمبود آهن هستند یا مشکلات تغذیه‌ای دارند که در صورت نیاز، پزشک برایشان مکمل تجویز خواهد کرد.
مصرف فولیک اسید پیش از بارداری برای جلوگیری از وقوع نقص‌های لولۀ عصبی و مغز جنین توصیه می‌شود. مصرف معمول قرص آن معمولاً به شکل یک قرص یک میلی‌گرمی است که توسط پزشک تجویز می‌شود. در موارد خاص ممکن است مادر به اسید فولیک بیشتری نیاز داشته باشد که در صورت نیاز توسط پزشک یا ماما دُز بیشتری از دارو تجویز خواهد شد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری