«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

ترشحات واژن من در بارداری آن‌قدر زیاد است که مجبورم روزی چند بار لباس زیرم را عوض کنم، آیا این طبیعی است؟

بله، این موضوع طبیعی است. در طول بارداری برای جلوگیری از ورود میکروب‌ها از واژن به رحم، ترشحات افزایش می‌یابد و با پیشرفت بارداری، این ترشحات بیشتر نیز خواهد شد. اگر ترشحات شما زرد رنگ شده است، بوی عجیبی می‌دهد یا در اطراف واژن خارش و سوزش دارید، توجه داشته باشید که این علائم طبیعی نیست و باید توسط پزشک بررسی شود. همچنین بهتر است نسبت به عفونت قارچی که در دوران بارداری شایع است نیز هشیار باشید و برای پیشگیری یا کمک به بهبود آن، شورت تنگ و غیرنخی نپوشید. علائم عفونت قارچی شامل خارش و سوزش در اطراف واژن و همچنین ترشحات سفید رنگ پنیری‌شکل، رقیق یا آبکی است. اگر ترشحات از شکل ترشح معمولی خارج شده است و حالت کاملاً مایع و آبکی گرفته، احتمال دارد که کیسۀ آب آسیب دیده باشد. در هر حال بهتر است همۀ حالت‌های گفته‌شده توسط پزشک بررسی شود.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری