«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

برای سزارین بیهوشی کامل بهتر است یا بی‌حسی موضعی؟

این موضوع را پزشک مشخص می‌کند، اما معمولاً برای مادرانی که مشکل خاصی ندارند، بی‌حسی موضعی ارجحیت دارد.
بی‌حسی‌های موضعی برای سزارین شامل بی‌حسی اسپاینال و اپیدورال است. در هر دوی این روش‌ها، پزشک متخصص بیهوشی به پایین کمر مادر داروی بی‌حسی تزریق می‌کند و پس از گذشت زمانی مشخص، شکم تماماً بی‌حس می‌شود. تفاوت اسپاینال و اپیدورال در میزان داروی بیهوشی، محل تزریق دارو و مدت زمان لازم پس از تزریق تا بی‌حسی است. در بیهوشی کامل هم مادر با استفاده از داروی بیهوشی، کاملاً به خواب می‌رود.
مزیت روش‌های بی‌حسی موضعی این است که عوارض طبی کمتری دارد، مادر هشیارتر است و بعد از تولد نوزاد می‌تواند او را در آغوش بگیرد. از آنجا که ارتباط پوست نوزاد با پوست مادر پس از زایمان بسیار مهم است و روابط عاطفی مادر و فرزند را تأمین می‌کند، توصیه می‌شود که روش‌های بی‌حسی را با مشورت پزشکتان انتخاب کنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری