«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

برای زایمان به کدام بیمارستان مراجعه کنم؟

به بیمارستانی که برای شرایط شما مجهز باشد. برای انتخاب بیمارستان می‌توانید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. اگر می‌خواهید پزشکی که در طول بارداری مراقبت از شما را بر عهده داشته است، زایمان شما را هم انجام دهد، پس احتمالاً بیمارستانی انتخاب می‌کنید که پزشکتان معرفی کرده است. درصورتی‌که بارداری یک مادر، بارداری پرخطر است، باید بیمارستانی را انتخاب کند که برای شرایط یک بارداری پرخطر، امکانات و پزشک‌های متخصص دارد. همچنین این مادران باید به بیمارستانی مراجعه کنند که دارای بخش جراحی زنان، nicu و پزشک متخصص نوزادان باشد.

در شرایطی که بارداری شما یک بارداری معمولی باشد، بهتر است بیمارستانی را انتخاب کنید که به محل زندگی شما نزدیک باشد و بتوانید در مواقع ضروری به آن مراجعه کنید. بهتر است لیستی از بیمارستان‌های اطرافتان تهیه کنید، تلفن را بردارید و از آنها در مورد بیمه‌های طرف قرارداد، امکانات زایمان بدون ‌درد، امکانات سزارین، امکان حضور همسر هنگام زایمان و حضور مامای همراه از آنها سؤال کنید. همچنین اگر تحت پوشش بیمۀ خاصی نیستید، راجع به دریافت کمک‌هزینه یا بیمۀ سلامت نیز بپرسید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری