«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

بدن‌درد و سردرد دارم، آیا می‌توانم مسکن بخورم؟

بدون اجازۀ پزشک، خیر. اگر پیش از بارداری با شروع هر دردی سراغ داروهایتان می‌رفتید، حالا باید این عادت را کنار بگذارید و هرگز بدون اجازۀ پزشکتان دارو مصرف نکنید. برای هر دردی پزشکتان را در جریان قرار دهید. سردرد‌های بارداری معمولاً ناشی از ترشح هورمون‌های بارداری و تغییر در میزان فشار خون شماست و علاوه بر اینها ممکن است دلایلی مانند خستگی، گرسنگی، کم‌آبی بدن، استرس و نبودن هوای تازه باشد. دلیل دردهای شما هرچه باشد، نباید بدون مجوز مسکن مصرف کنید.

برای کاهش درد‌ها در بارداری پزشک معمولاً استامینوفن ساده را تجویز می‌کند. مصرف کم و کنترل‌شدۀ این دارو در بارداری معمولاً بی‌خطر است، اما توجه داشته ‌باشید که مصرف استامینوفن کدئین یا استامینوفن مخلوط با داروهای سرماخوردگی هم امن نیست. برای پیشگیری از خطرات احتمالی به جنین، بهتر است از مصرف هر گونه مسکن مانند آسپرین، ایبوپروفن، نوافن، ژلوفن، کتوپروفن و ناپروکسن جداً خودداری کنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری