«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

بارداری اول من خارج از رحم بود، آیا ممکن است بارداری دوم هم خارج از رحم باشد؟

احتمال حاملگی خارج از رحم وجود دارد. این موضوع را به پزشک خود بگویید، تا او مراقبت‌های لازم را انجام دهد.
حاملگی خارج از رحم می‌تواند به لوله‌های رحمی آسیب بزند و بارداری بعدی را با مشکل مواجه کند. در برخی موارد با وجود یک لولۀ رحمی سالم هم بارداری اتفاق می‌افتد و در بعضی موارد به روش‌های درمان ناباروری احتیاج است تا بارداری صورت بگیرد.
اگر پیش‌تر سابقۀ حاملگی خارج از رحم را داشته‌اید و حالا هم در اوایل بارداری هستید، بهتر است نسبت به علائم بارداری خارج از رحم مثل خونریزی واژن و درد زیر دل، هشیار باشید و در صورت بروز مشکل سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
چنانچه قبلاً سابقۀ بارداری خارج از رحم داشته‌اید و حالا قصد بارداری مجدد دارید، حتماً قبل از اقدام با پزشک خود مشورت و سعی کنید در مورد این موضوع خوش‌بین باشید و با استرس و نگرانی بیش از حد، بارداری‌تان را به تعویق نیندازید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری