«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

انجام چه ورزش‌هایی در بارداری باعث می‌شود که زایمان راحت‌تری داشته باشم؟

ورزش‌های تقویت عضلات کف لگن، تقویت شکم و یوگا.
در بارداری راه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند زایمان را برای شما راحت‌تر کند. یکی از روش‌های تسهیل زایمان، ورزش در بارداری است. هنگام زایمان، لازم است که ماهیچه‌های شکمتان قوی باشد و لگن به اندازۀ کافی باز شود که ورزش‌های دوران بارداری برای این دو مورد بسیار مناسب هستند.
یکی از رایج‌ترین ورزش‌های تقویت شکم، تمرین چرخش لگن است. به این صورت که به صورت چهار دست‌وپا روی زمین قرار می‌گیرد و باسن خود را به سمت پایین می‌برید. حرکت کابلر هم تمرینی است که به باز شدن تدریجی لگن کمک می‌کند و با شل کردن مفاصل ران، فرایند زایمان را آسان می‌کند.
تمرین‌های یوگا هم در داشتن یک زایمان راحت بسیار مؤثر است. در یوگا شما یاد می‌گیرید که خوب تنفس کنید و تمرکز داشته باشید. همچنین طی انجام تمرین‌های یوگا ماهیچه‌های لگن تقویت می‌شود و به فرایند زایمان کمک می‌کند. علاوه ‌‌بر این، یوگا می‌تواند هم از افسردگی پس از زایمان جلوگیری کند و هم درمان آن باشد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری