«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

آیا می‌توان قبل از زایمان مرخصی استعلاجی گرفت؟

بله. مرخصی استعلاجی ارتباطی با مرخصی زایمان ندارد.
زنان باردار هم مانند سایر کارمندان، از مرخصی استعلاجی برخوردارند و می‌توانند در زمان بروز مشکل از آن استفاده کنند. اگر پزشک تشخیص دهد که خانم باردار نیاز به استراحت دارد، برای او گواهی مرخصی صادر خواهد کرد. اگر هفت روز به مرخصی رفتید و دوباره به محل کار برگشتید، همان گواهی یا تأییدیه پزشک برای ارائه به بیمه کافی است. اگر مرخصی شما بیشتر از ۱۵ روز و کمتر از ۶۰ روز باشد، لازم است که پزشک معتمد تأمین اجتماعی، آن را تأیید کند تا دستمزد روزهای مرخصی برایتان واریز شود.
پس توجه داشته باشید که چون مرخصی استعلاجی هیچ گونه ارتباطی به مرخصی زایمان شما ندارد، تعداد روزهای مرخصی استعلاجی، از مرخصی زایمان کم نمی‌شود.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری