«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

آیا می‌توانم در بارداری مصرف کرم ضدچروک را ادامه بدهم؟

بهتر است استفاده نکنید، اما می‌توانید با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.
کرم‌های ضدچروک معمولاً حاوی رتینول یا رتینوئید است. همۀ این ترکیبات از ویتامین aمشتق می‌شود. دریافت بیش از حد این ویتامین در بارداری می‌تواند ارتباط مستقیمی با نقص‌های مادرزادی جنین داشته باشد. شما به طور روزانه مقداری ویتامین a را از غذاها جذب می‌کنید و بهتر است در بارداری مقدار آن را بیشتر نکنید.
پس کرم ضدچروک خود را بردارید و در ترکیبات آن، دنبال رتینول، رتینوئید، رتینیل، دهیدرورتینول یا ویتامین ‌a بگردید، حتی اگر این موارد را در ترکیبات کرم خود پیدا نکردید، در مورد مصرف آن کرم با پزشک خود مشورت کنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری