«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

آیا می‌توانم در بارداری رژیم لاغری بگیرم؟

خیر. رژیم لاغری در بارداری توصیه نمی‌شود، زیرا ممکن است مانع رسیدن تمام گروه‌های غذایی به بدن شما شود. اگر پیش از بارداری هم اضافه ‌وزن داشته‌اید، می‌توانید با محاسبۀ شاخص ‌تودۀ بدنی خود، میزان وزنی را که در بارداری باید اضافه کنید، به دست آورید و با مشورت پزشک خود غذاهایی مصرف کنید که وزن شما را بیش از اندازه بالا نبرد. معمولاً در رژیم‌های لاغری، افراد فقط مواد غذایی خاصی را مصرف می‌کنند یا برای مدت طولانی خود را گرسنه نگه ‌می‌دارند. توجه داشته باشید که شما و جنین به تمامی گروه‌های غذایی احتیاج دارید و جنین برای رشد باید تمام مواد معدنی و مغذی را دریافت کند، وگرنه رشد او با اختلال مواجه خواهد شد. همچنین گرسنه بودن طولانی ممکن به شما و جنین آسیب بزند. پس اگر احساس می‌کنید وزن‌گیری شما بیش‌از اندازه است، با مشورت پزشک، عادت‌های غذایی خود را اصلاح کنید و با اجازۀ او ورزش‌های دوران بارداری را در برنامۀ روزانۀ خود بگنجانید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری