«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

آیا می‌توانم در بارداری ابروهایم را تتو کنم؟

خیر. این کار در بارداری ممکن است خطراتی برای شما و جنین داشته باشد.

تتو، میکروپیگمنتیشن، هاشور ابرو یا سایر روش‌های این چنینی در بارداری کاملاً امن نیست. در این روش‌ها، به وسیلۀ یک دستگاه، پوست شما را خراش می‌دهند و جوهری را به زیر پوست شما ترزیق می‌کنند. این جوهر می‌تواند برای سلامت شما و جنین خطرناک باشد. علاوه ‌بر این، خراشی که روی پوست شما ایجاد می‌شود، بسیار مستعد عفونت است و اگر دستگاه و وسایل استریل نباشد، خطر ابتلا به هپاتیت و ایدز در آن وجود دارد.

بنابراین به همۀ خانم‌های باردار توصیه می‌َشود که در بارداری به فکر تتو یا هاشور ابرو و حتی ترمیم آن هم نباشند و زیبایی ابروهای خود را با استفاده از مدادهای آرایشی که در بارداری خطری ندارد، تأمین کنند.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری