«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

آیا ممکن است در هفته‌های آخر بارداری، جنینی با وضعیت بریچ بچرخد و وضعیت سفالیک ایجاد شود؟

این امکان وجود دارد.
جنین با وضعیت بریچ، جنینی است که سر او در قسمت بالایی رحم قرار دارد. این موضوع در اوایل بارداری در سونوگرافی دیده می‌شود و به احتمال زیاد جنین در سه ‌ماهۀ دوم می‌چرخد و سر او به در قسمت پایینی رحم قرار می‌گیرد که به آن وضعیت سفالیک می‌گویند.
در بارداری‌‌هایی که جنین تا هفتۀ ۳۷ بارداری بریچ باقی مانده باشد. پزشک می‌تواند شکم مادر را لمس کند و همان‌طور که او روی تخت خوابیده است، به آرامی و از روی شکم، جنین را بچرخاند. این کار مهارت خاصی را لازم دارد و در شرایط مراقبت ویژه و آمادگی کامل برای مواجهه با هر گونه مورد اورژانسی مادر و جنین انجام می‌شود. در صورتی‌که جنین تا آخر بارداری نچرخد، پزشک دستور سزارین خواهد داد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری