«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

آیا ابتلا به سرخجه باعث سقط جنین می‌شود؟

بله. احتمال آن وجود دارد.
ابتلا به بیماری سرخجه، در بارداری خطرناک است که تشخیص آن نیز مشکل است و می‌تواند سلامت جنین را به خطر بیندازد. در ایران به دلیل واکسیناسیون سراسری، این بیماری شیوع کمی دارد، اما معمولاً زنانی که قصد بارداری دارند برای جلوگیری از آن، آزمایش ایمنی در برابر سرخجه را انجام می‌دهند. این آزمایش در بارداری هم انجام می‌شود.
درصورتی‌که خانم باردار در اوایل بارداری، مخصوصاً تا ۱۲ هفتگی به سرخجه مبتلا شود، احتمال سقط جنین بسیار بالاست و با گذشت بارداری این احتمال کمتر می‌شود، به این معنا که ابتلا به سرخجه پس از هفتۀ ۲۰، به احتمال کمتری جنین را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر سرخجه به جنین هم منتقل شود، ممکن است آسیب‌هایی به شنوایی، بینایی و ساختار قلبی او بزند یا دچار ناتوانی ذهنی شود.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری