«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

رشد جنین در هفتۀ چهلم

این مطلب به تأیید هیئت علمی مادرشو رسیده است.
رشد جنین در هفتۀ چهلم

نوزادی که در هفتۀ ۴۰ بارداری متولد می‌شود، در حالت جمع‌شده، تقریباً اندازۀ یک هندوانه است که معمولاً ۵۱ سانتی‌متر قد و ۳ کیلو و ۵۰۰ گرم وزن دارد. حدود ۱۵ درصد بدن او را بافت چربی تشکیل می‌دهد. بخش زیادی از وِرنیکس یا مادۀ سفید و چربی که سطح پوست کودک را می‌پوشاند، از بین رفته است و اگر فرزند شما دیرتر از هفتۀ ۴۰ بارداری متولد شود که اتفاق شایعی است. چشم‌‌ها به طور کامل تشکیل شده‌اند، اما پس از تولد قادر به تمرکز روی اشیا نیستند. تکامل کامل چشم‌‌ها برای دیدن محیط اطراف به طور واضح به چند هفته زمان نیازمند است. ناخن‌های کودک شاید به اندازه‌ای بلند باشد که بتواند سطوح نرم را بخراشد. پیش از تولد، فرزند شما باید در وضعیت جنینی قرار بگیرد، یعنی سر او به سمت پایین باشد، پاهای او روبه‌روی شکمش جمع شده باشد و زانوها مقابل بینی قرار گرفته باشد. استخوان‌های جمجمۀ نوزاد کمی روی یکدیگر قرار می‌گیرد تا بتواند از کانال زایمان خارج شود.

مقالات مرتبط

گزارش اشکال

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری