«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

رشد جنین در هفتۀ بیست و هفتم

این مطلب به تأیید هیئت علمی مادرشو رسیده است.
رشد جنین در هفتۀ بیست و هفتم

در این هفته، کودک در حالت جمع‌شده، تقریباً به اندازۀ یک گرمک کوچک است که از سر تا پاشنۀ پا در حدود ۳۶ سانتی‌متر و نیم طول و نزدیک به ۸۷۵ گرم وزن خواهد داشت. بدن کودک فربه شده است و ماهیچه‌ها به رشد خود ادامه می‌دهند. اکنون که حدود دو سوم از بارداری گذشته است، کودک با داشتن مو، ابرو و مژه بیشتر شبیه ظاهری است که زمان تولد خواهد داشت، فقط کمی کوچک‌تر است. چشم‌ها اکنون می‌تواند باز و بسته شود. هرچه وزن کودک بیشتر می‌شود، مغز او نیز فعال‌تر خواهد شد. سطح صاف مغز اکنون در حال ایجاد همان چین‌خوردگی‌هایی است که مشخصۀ یک مغز بالغ است. برخی کارشناسان فکر می‌کنند که خواب دیدن کودک نیز ممکن است از هفتۀ ۲۷ آغاز ‌شود. کودک اغلب دچار سکسکه می‌شود که در این مرحله چند لحظه طول می‌کشد و شما آن را به صورت حرکات ریتمیک تند احساس می‌کنید. در این مرحله ریه‌ها، کبد و سیستم ایمنی هنوز کامل نیست.

مقالات مرتبط

گزارش اشکال

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری