«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

تقویت ماهیچه‌های شکم

این مطلب به تأیید هیئت علمی مادرشو رسیده است.

ماهیچه‌های شکم به شکلی مستقیم در بارداری درگیر هستند. اگر این ماهیچه‌ها قدرت کافی برای بارداری نداشته باشند، نمی‌توانند به درستی وزن جنین را بین ماهیچه‌ها تقسیم کنند. بنابراین وزن جنین به کمر و مفاصل وارد می‌شود. همچنین با رشد جنین در بدن و جلو آمدن شکم مادر، کمر گود خواهد شد و افزایش گودی کمر نیز می‌تواند کمردرد را به دنبال داشته باشد. تقویت ماهیچه‌های شکم، به حفظ فرم صحیح بدن مادر باردار کمک می‌کند و از این طریق باعث کاهش درد کمر می‌شود. بهتر است تقویت ماهیچه‌های شکم، پیش از بارداری شروع شود، اما اگر در حال حاضر باردار هستید، با تقویت ماهیچه‌های شکم، احتمالاً زایمان شما سریع و راحت‌تر خواهد بود. در این مطلب با تمرینی برای تقویت ماهیچه‌های شکم آشنا خواهید شد.

تمرین چرخش لگن

این تمرین ماهیچه‌های شکم را تقویت می‌کند و کمردرد‌های دوران بارداری را کاهش می‌دهد. همچنین برای کاهش کمردرد‌های هنگام زایمان نیز مؤثر است. مراحل انجام این تمرین به ترتیب زیر است:

  • به شکل چهار دست‌وپا قرار بگیرید.
  • دست‌های خود را به اندازۀ عرض شانه و زانوهای خود را به اندازۀ لگن باز کنید.
  • دست‌های خود را به شکلی نگه دارید که آرنج شما کاملاً صاف نباشد.
  • همزمان با عمل دم، ماهیچه‌های شکم را منقبض کنید و باسن خود را به سمت پایین بیاورید.
  • همزمان با عمل بازدم، بدن خود را رها کنید و به وضعیت عادی برگردانید.
  • سرعت انجام تمرینات را با ریتم تنفس خود هماهنگ و تمرین را تکرار کنید.
گزارش اشکال

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری