«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

قرمزی چشم‌ها پس از زایمان

این مطلب به تأیید هیئت علمی مادرشو رسیده است.
قرمزی چشم‌ها پس از زایمان

بعد از پشت سر گذاشتن یک زایمان، ممکن است برخی از رگ‌های خونی چشم بعضی از مادران پاره شود که باعث قرمز شدن چشم‌ها خواهد شد. البته اگر این اتفاق بعد از ترخیص شما از بیمارستان و رفتن به خانه بیفتد، لازم است با پزشکتان در این مورد صحبت کنید. در این مطلب می‌توانید با دلایل قرمزی چشم، مدت زمان بهبود قرمزی چشم و موارد نیازمند مراجعه به پزشک برای این اتفاق آشنا شوید.

دلایل قرمزی چشم و زمان بهبود آن

زور زدن شدید مادران در مرحلۀ دوم زایمان طبیعی ممکن است باعث ترکیدن مویرگ‌های خونی در چشم و در نهایت قرمزی چشم‌هایشان ‌شود. مویرگ‌های صورت و بالای سینه هم ممکن است بترکد و لکه‌های قرمز یا کبودی به اندازۀ انتهای یک سوزن ته‌گرد به جا بگذارد. اگر این اتفاق بعد از گذشت زمان مشخصی مثل ساعاتی پس از زایمان در بیمارستان یا پس از ترخیص شما و رفتن به خانه بیفتد، لازم است با پزشک مشورت کنید.

رگ‌های خونی بلافاصله شروع به ترمیم می‌کنند، اما ممکن است چشم‌هایتان بین چند روز تا چند هفته قرمز بماند. شما می‌توانید چند بار در روز به مدت ۱۰ دقیقه، یک کمپرس سرد روی چشم‌هایتان بگذارید و منتظر بمانید تا خوب شوند، اما اگر دیدید در طول این مدت زمانی، پوستتان زود کبود می‌شود و مویرگ‌های بیشتری در قسمت‌های دیگری از بدنتان پاره می‌شود، لازم است بلافاصله با پزشکتان تماس بگیرید، زیرا این می‌تواند نشانۀ یک مشکل جدی باشد.

موارد نیازمند مراجعه به پزشک

در صورت قرمزی چشم‌هایتان، اگر موارد زیر را نیز مشاهده کردید، لازم است با پزشک تماس بگیرید:

مقالات مرتبط

گزارش اشکال

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری