«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

شیردهی در صورت ابتلا به لوپوس

این مطلب به تأیید هیئت علمی مادرشو رسیده است.

لوپوس یکی از انواع بیماری‌های خودایمنی است. اگر مبتلا به لوپوس هستید، ممکن است نگران باشید که این بیماری را به کودکتان منتقل کنید یا داروهای مصرفی شما وارد شیرتان شود یا این که شیردهی بیماری شما را بدتر کند. در این مطلب می‌توانید با امکان شیردهی به نوزاد در صورت ابتلای مادران به لوپوس آشنا شوید.

امکان شیردهی در صورت ابتلا به لوپوس

خود بیماری لوپوس مانعی برای شیردهی شما ایجاد نمی‌کند و نمی‌تواند از طریق شیر مادر منتقل شود، اما این بیماری احتمال زایمان زودرس را افزایش می‌دهد و برای برخی از نوزادان زودرس، شیر خوردن از سینۀ مادر می‌تواند مشکل باشد. اگر کودک شما برای شیر خوردن از سینه خیلی کوچک است، می‌توانید تا زمانی که هر دو نفر شما آمادۀ شیردهی می‌شوید، شیر خود را بدوشید و او را با شیر دوشیده‌شده یا شیر خشک تغذیه کنید و خیلی بهتر است اگر شما از پزشکتان یا پزشک کودکتان در این زمینه کمک بگیرید.

از آنجا که علائم لوپوس شامل آرتریت یا التهاب مفصل‌ها، مشکلات پوستی و خستگی ممکن است در دوران بارداری بیشتر شود، ممکن است پس از زایمان احساس ناخوشی کنید و این احساس ناخوشی می‌تواند شیردهی در هفتۀ اول یا کمی بعد از آن را برای برخی از مادران مبتلا دشوار کند. همچنین ممکن است برای کنترل یا رفع علائم بیماری خود به برخی داروها نیاز داشته باشید و با توجه به این که بعضی از داروهای لوپوس یا حتی داروهای مختلف دیگر برای کودک شیرخوار مناسب نیست و برخی از آنها نیز ممکن است در تولید شیر ایجاد اختلال کند، در این مورد نیز لازم است حتماً با پزشک خود مشورت و بر اساس راهنمایی و توصیه‌های او عمل کنید.

مقالات مرتبط

گزارش اشکال

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری