«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

شیردهی پس از جراحی بزرگ کردن یا پروتز سینه

این مطلب به تأیید هیئت علمی مادرشو رسیده است.

اگر سینه‌های شما با عمل جراحی و پروتزهای سیلیکونی یا سالینی یا همان آب‌نمک بزرگ شده است، نوک سینه‌‌هایتان ممکن است بیشتر یا کمتر از حد معمول حساس شوند که پس از زایمانتان و پر شدن سینه‌های شما از شیر نیز ممکن است ورمی بیش از حد معمول در سینه پیدا کنید. همچنین ممکن است التهاب سینه را همراه با درد، تب و لرزی که شدیدتر از حد معمول است تجربه کنید. همین‌طور اگر شما به دلیل داشتن سینه‌های رشدنیافته یا همان هیپوپلازی سینه، عمل جراحی انجام داده‌اید نیز ممکن است در تولید شیر کافی مشکل داشته باشید. در این مطلب می‌توانید با امکان شیردهی در صورت پروتز کردن سینه‌ها آشنا شوید.

امکان شیردهی در صورت پروتز سینه

در صورت پروتز سینه به احتمال زیاد می‌توانید به نوزادتان شیر بدهید. هرچند این امکان با نوع جراحی شما در ارتباط است، اما اکثر روش‌های جراحی با شیردهی سازگار است و برش‌های ایجادشده زیر خط پایین سینه یا در زیر بغل، معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما گاهی برش هلالی اطراف دور نوک سینه، خطر بروز مشکل در شیردهی را افزایش می‌دهد. تا زمانی که شیردهی را شروع نکنید مشخص نمی‌شود که سطح تولید شیر شما دقیقاً به چه میزان تحت تأثیر عمل جراحی بزرگ کردن سینه قرار گرفته است. اگر پس از جراحی و گذشت زمان، هنوز نوک سینه‌های شما به لمس حساسیت دارند و بی‌حس نشده‌اند، شانس خیلی بیشتری برای تولید تمام شیر مورد نیاز کودک خود دارید. اگر شما تنها قادر به تولید بخشی از شیر مورد نیاز کودک هستید، ممکن است نوزادتان به شیر خشک به عنوان مکمل شیردهی احتیاج پیدا ‌کند.

به پزشک کودک خود در مورد عمل جراحی‌تان اطلاع دهید، زیرا او لازم است نظارت دقیقی بر وزن کودک داشته باشد تا مطمئن شود که نوزاد غذای کافی دریافت می‌کند. شما می‌توانید با دوشیدن و پمپ کردن شیر مادر آشنا شوید و بعد از هر وعده شیردهی، از یک شیردوش برای تحریک تولید شیرتان استفاده کنید. در هر زمانی از زندگی اگر به فکر پروتز کردن سینه‌های خود هستید، بهتر است این عمل جراحی را تا پس از آخرین زایمان و وقتی آخرین فرزند خود را از شیر می‌گیرید به تعویق بیندازید، زیرا غیر از مشکلات شیردهی احتمالی، سینه‌های شما می‌تواند با بارداری دوباره و شیردهی تغییر زیادی بکند و باز هم از شکل دلخواه شما خارج شود.

مقالات مرتبط

گزارش اشکال

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری