«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

ادامۀ مراقبت‌های پزشکی از نوزادان زودرس‌ پس از ترخیص از NICU

این مطلب به تأیید هیئت علمی مادرشو رسیده است.
ادامۀ مراقبت‌های پزشکی از نوزادان زودرس‌ پس از ترخیص از NICU

در طول سال اول زندگی کودکتان، احتمالاً حدود ۱۲ بار مثل والدین تمام کودکان فول‌ترم یا کاملی که در تاریخ مقرر تولدشان به دنیا آمده‌اند، لازم است برای انجام مراقبت‌های ضروری، بررسی میزان رشد کودک و واکسیناسیون او به پزشک اطفال کودکتان مراجعه کنید. در این مطلب می‌توانید با مواردی در مورد ادامه و پیگیری مراقبت‌های نوزادان زودرس پس از ترخیص از بخش NICU و بیمارستان آشنا شوید.

تیم پزشکی نوزادان زودرس

اگر کودکتان عارضهٔ خاصی دارد، ممکن است به مراقبت‌های یک تیم پزشکی متشکل از متخصصان زیر نیاز داشته باشد:

پزشک کودکتان یا مددکار اجتماعی در بخش مراقبت‌های ویژۀ نوزادان می‌توانند به شما در یافتن این متخصصان کمک کنند.

واکسیناسیون‌های ضروری

همۀ کودکان، حتی آنهایی که زودرس بوده‌اند یا با یک بیماری به دنیا آمده‌اند، لازم است در طول ماه‌ها و سال‌های بعدی زندگی‌شان در برابر بیماری‌های مختلف واکسینه شوند. اگر نوزادتان زودرس بوده است، واکسن‌هایش را بر اساس سن تقویمی‌اش یعنی بر اساس شمارش از زمان تولد حقیقی‌اش که قرار بود در آن تاریخ به دنیا بیاید دریافت خواهد کرد، نه سن تطبیقی‌اش که با ارزیابی زمان تولد زودرس او وجود دارد و در آن به دنیا آمد. در این مورد هر سؤال یا ابهامی دارید بهتر است از پزشک کودکتان بپرسید.

تا زمانی که کودکتان دو ساله شود، احتمالاً واکسن‌های متعددی را برای محافظت در برابر بیماری‌های مختلف دریافت خواهد کرد. این بیماری‌ها بسیار جدی است و می‌تواند باعث بیمار شدن جدی کودک یا حتی مرگ او شود. پزشک کودک دربارۀ زمان‌بندی این واکسن‌ها شما را راهنمایی خواهد کرد. اگر کودکان دیگری نیز در خانوادۀ شما هستند،‌ آنها هم باید واکسن‌هایشان، ‌از جمله واکسن‌های آنفلوانزا را به موقع بزنند تا ریسک بیمار شدن نوزادتان کاهش یابد. والدین هم باید واکسن سالانۀ آنفلوانزا را بزنند و هر بزرگسالی که زیاد با نوزاد تماس خواهد داشت نیز بهتر است این واکسن را دریافت کند.

مقالات مرتبط

گزارش اشکال

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری