«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

برگ‌بازی با کودک

برگ‌بازی با کودک

در سن دو و سه ماهگی به نظر می‌رسد کودکتان کنجکاوی پایان‌ناپذیری نسبت به جهان اطرافش دارد و از دیدن چیزهای جدید هیجان‌زده می‌شود. شما هم احتمالاً زمان زیادی را در بیرون از خانه یا درون اتاق‌ها صرف پیدا کردن مناظر و چیزهای جدیدی می‌کنید که به او نشان دهید. در این مطلب می‌توانید با یک فعالیت مفید برای بازی با کودکان شیرخوار آشنا شوید.

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

سن مناسب برای این بازی

این فعالیت برای یک کودک از شش هفتگی تا سه ماهگی‌اش مناسب است. مهارت‌های رشدیافته طی این فعالیت، رشد بصری کودکتان است. وسایل مورد نیاز برای این بازی شامل چند برگ با رنگ‌های متفاوت از گیاهان و درخت‌ها و یک چسب نواری است.

نحوهٔ انجام بازی

این دفعه که کودکتان را برای پیاده‌روی بیرون می‌برید، چند برگ رنگ روشن از روی زمین جمع کنید تا به او نشان دهید. اما اگر فصل پاییز نیست، چند برگ به رنگ‌ها و شکل‌های مختلف پیدا کنید و بعد ساقهٔ برگ‌ها را به سایبان کالسکه‌اش چسب بزنید. این برگ‌ها آویزهای طبیعی فوق‌العاده‌ای خواهند بود، زیرا حتی کمترین باد هم آنها را در بالای سرش به رقص و حرکت درمی‌آورد.

نکتهٔ ایمنی که باید بدانید این است که اگر کودکتان یاد گرفته که چیزها را بگیرد و بقاپد، اطمینان پیدا کنید که برگ‌ها در محدودهٔ دسترسی‌اش نیست تا خیلی زود از بین نروند و این فعالیت کمی طولانی‌تر شود.

مقالات مرتبط

گزارش اشکال

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری