«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

از مراعات نکردن‌ها

{عنوان مطلب}

آدم‌های اطراف من ادعاهای زیادی دارند. اغلب تحصیلات خوبی دارند و به ادعای خودشان از اقشار بالای جامعه‌اند. اما چه فایده؟ پول و مدرک دانشگاهی برای چه کسی ارزش دارد؟ وقتی من مجبورم دائم موارد کوچک را توضیح بدهم یا خیلی چیزها را نادیده بگیرم فرهنگ نداشته‌شان بیشتر به چشمم می‌آید.

این روزها خیلی‌ها سرماخورده‌اند و مثل همیشه دلیل بیماری را حساسیت فصلی یا ویروس جدید می‌دانند. جمعهٔ گذشته تصمیم گرفتیم به پدر و مادر همسرم سر بزنیم و اتفاقاً دیگر اعضای فامیل هم آنجا بودند. از آ‌نجا که بچه‌ها برای همه شیرین و دوست‌داشتنی هستند،‌ آنها هم تا کودک ما را دیدند سریع او را از بغلمان گرفتند. اما چیزی که مرا خیلی ناراحت کرد این بود که در جمع چند نفر سرماخورده بودند و سرفه می‌کردند. همان‌ها هم کودکم را بغل می‌کردند. آیا واقعاً اینکه یک آدم مریض نباید به بچه دست بزند موضوعی است که من باید به آ‌نها یادآوری کنم؟ نمی‌دانستم باید چه‌کار کنم. همسرم هم سردرگم بود. این کوچولوی فسقلی ما حتی گریه هم نمی‌کرد که به این بهانه بروم و او را بگیرم. در همان بین یکهو یادم آمد باید قطرهٔ آهن او را بدهم و خیلی مؤدبانه او را از آدم‌های سرماخورده دور کردم. کاش خودشان می‌توانستند بفهمند که کودک ضعیف و کوچک ما نباید از بیماری آنها سهمی داشته باشد.

توجه: محتوای مطالب موجود در «بلاگ مادرانه»، بر اساس نظرات و دانش پدیدآورندهٔ هر مطلب تهیه شده است و لزوماً نظر تیم علمی «مادرشو» را منعکس نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر شرایط استفاده را مطالعه فرمایید.

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری