«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

حرف‌های دونفره

{عنوان مطلب}

من به حریم خانه و حریم خصوصی دونفره خیلی اهمیت می‌دهم. خب معلوم است که حرف‌های بین خودمان باید بین خودمان بماند. هرچند خیلی مهم یا خیلی خصوصی نباشد، من دلم نمی‌خواهد برای کسی این حرف‌ها را تعریف کنم.

چند وقتی بود که دوست جدیدی را در کلاسم دیده بودم و دربارهٔ او با همسرم صحبت کرده بودم. خب چون تازه با هم آشنا شده بودیم برایم جالب بود که همهٔ چیزهایی را که دوستم برایم تعریف می‌کند برای همسرم هم تعریف کنم. اما نمی‌دانستم از قبل باید یادآوری کنم که وقتی او را دید این حرف‌ها را به رویش نیاورد. بعد از چند ماه دوستم و همسرش را به خانه‌مان دعوت کردیم. قرار بود یک دورهمی دوستانه باشد، اما در نهایت با دلخوری تمام شد. همسرم از همسر دوستم راجع به ماشین قبلی‌اش که تصادف کرده بود پرسید. بعد شروع کرد راجع به قسط وام خانه‌شان صحبت کرد و بعد از آن هم دلیل بچه‌دار نشدنشان را پرسید. من داشتم از خجالت آب می‌شدم. آنها که نمی‌دانستند چه بگویند، تمام خاطرات بدشان جلوی چشمشان آمده بود. من هرچه تلاش می‌کردم بحث را عوض کنم تا کمی اوضاع عوض شود بی‌فایده بود. همسرم از سخنرانی‌ها و نصیحت‌هایش دست نمی‌کشید. شام را زودتر حاضر کردم و آنها هم بعد از شام فوری رفتند. هر دو کلافه بودیم. به دوستم پیام دادم و عذرخواهی کردم. او هم گفت که کمی با همسرش بحث کرده، اما به مرور رفع می‌شود. همسر من هم متوجه اشتباهش شده بود، هرچند عمق فاجعه را حدس نمی‌زد اما از آن شب به بعد دیگر حرف‌های سادهٔ دونفره‌مان را هیچ‌وقت بازگو نمی‌کند.

توجه: محتوای مطالب موجود در «بلاگ مادرانه»، بر اساس نظرات و دانش پدیدآورندهٔ هر مطلب تهیه شده است و لزوماً نظر تیم علمی «مادرشو» را منعکس نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر شرایط استفاده را مطالعه فرمایید.

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری