«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

یک همکار کوچک

{عنوان مطلب}

دل توی دلم نبود. روزهای مرخصی‌ام داشت تمام می‌شد و باید به سر کار برمی‌گشتم. نمی‌دانستم حالا باید او را کجا بگذارم. مادرم آن‌قدر پادرد و کمردرد داشت که اصلاً دلم راضی نمی‌شد بچه را پیش او بگذارم. خواهرهایم هر کدام زندگی خودشان را داشتند و حتی نمی‌توانستم به پرستار بچه فکر هم بکنم. چطور راضی می‌شدم که کسی از بیرون بیاید و این گل نازک‌نارنجی‌ام را بخواهد بزرگ کند. اگر مریض باشد چه؟ اگر بچه را اذیت کند؟ اگر به موقع غذایش را ندهد؟ بچۀ بیچاره که زبان ندارد. بزرگ می‌شود و هزار اثر بد رویش می‌ماند. نمی‌توانستم. حالا اگر هم راضی می‌شدم که پرستار بگیرم، باید نصف حقوقم را به او می‌دادم. بقیه‌اش هم که خرج رفت و آمدم می‌شد. روزهای آخر مرخصی‌ام آرامش نداشتم. حس می‌کردم که او هم خوب نمی‌خوابد، بدقلقی می‌کند. انگار فهمیده بود می‌خواهم تنهایش بگذارم. فقط یک هفته مانده بود که شش ماه مرخصی‌ام به پایان برسد. دلم را به دریا زدم. او را بغل کردم و با خود به شرکت بردم. خودمانیم، خوب ناقلاست. آن‌قدر به روی رئیس بداخلاقم خندید و برایش دلبری کرد که او هم راضی شد با حقوق کمتر و هفته‌ای یک روز حضور در شرکت، تا یک سالگی بچه دورکاری کنم. خیال هر دویمان راحت شد. دیگر کنار هم بودیم. با هم کار می‌کردیم، غذا می‌خوردیم و می‌خوابیدیم (البته او کمی بیشتر).

توجه: محتوای مطالب موجود در «بلاگ مادرانه»، بر اساس نظرات و دانش پدیدآورندهٔ هر مطلب تهیه شده است و لزوماً نظر تیم علمی «مادرشو» را منعکس نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر شرایط استفاده را مطالعه فرمایید.

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری