«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من و زبانی که تشکر نمی‌گوید

{عنوان مطلب}

احساس می‌کردم چیزی در زندگی ما کم است. راستش کمی ناراحت هم بودم. آخر هر بار که از چیزی حرف می‌زدم او سریع از کوره درمی‌رفت؛ مثلاً یک بار گفتم بیا تغییری در دکوراسیون خانه بدهیم و او فریاد زد که این کارها ولخرجی است و نباید هر کاری را دیگران می‌کنند انجام بدهیم. یک بار دیگر هم پیشنهاد سفر دادم و او عصبانی شد و گفت: «نمی‌بینی چقد کار ریخته رو سرم؟»

این‌جور وقت‌ها که دلگیر می‌شوم یاد گذشته می‌افتم. آن اوایل همه چیز خوب بود. مشکل مالی داشتیم، اما خوشحال بودیم. قلبمان برای هم می‌تپید. توی گوشی‌ام عکس‌های دو سه سال پیش را دیدم و حال خوب آن موقع یادم آمد. چه کیک خوشگلی برای تولد دو سال پیش او درست کرده بودم. آن روز که فامیل‌هایش را دعوت کرده بودیم، چقدر بابت کارهایم از من تشکر کرد. همین عکس‌ها را نگاه می‌کردم که فکر کردم زمان که می‌گذرد، بعضی چیزها یکنواخت می‌شود و آدم یادش می‌رود قبلاً برای رابطه‌اش چه شوق و ذوقی داشته. آدم یادش می‌رود که زحمت‌های شریک زندگی‌اش را ببیند و تشکر کند و من بالاخره فهمیدم مشکل ما این است که هر دو تشکر کردن را فراموش کرده‌ایم. نمی‌دانید این تشکر چقدر زندگی را شیرین می‌کند.

همسر من عاشق گل و گیاه است، اما بعد از اسباب‌کشی‌مان نتوانسته بودیم گل‌های جدید بخریم. برای خرید گل هم چه زمانی بهتر از بهار؟! به گل‌فروشی محله‌مان رفتم، شمعدانی، نسترن و چند گلدان کوچک کاکتوس خریدم، با چند شاخه رز و مریم. شب وقتی به خانه آمد گل‌های روی میز را بو کرد و گفت: «خبریه؟» گفتم: «دوست دارم خونه برات آرامش‌بخش باشه تا خستگیات در بره.» بعد از آن هر بار برای کارهای کوچک و بزرگ از او تشکر کردم و آن‌قدر ناامید نشدم و سماجت کردم تا بالاخره او هم به تشکر کردن عادت کرد. حالا بیشتر وقت‌ها اگر خسته و ناراحت باشد، برایم درد دل می‌کند. زود از کوره درنمی‌رود و گاهی پیشنهاد سفر هم می‌دهد.

توجه: محتوای مطالب موجود در «بلاگ مادرانه»، بر اساس نظرات و دانش پدیدآورندهٔ هر مطلب تهیه شده است و لزوماً نظر تیم علمی «مادرشو» را منعکس نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر شرایط استفاده را مطالعه فرمایید.

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری