«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من و آقای رئیس

{عنوان مطلب}

داشتم کاریکاتوری را که توی گروه دوستانم آمده بود به او نشان می‌دادم که یکهو گفت: «من اصلاً از این دوستات خوشم نمیاد. انقد باهاشون این‌ور اون‌ور نرو.» خیلی تعجب کردم. آخر آنها بهترین دوستان من هستند. کمی بعدتر با گوشی‌ خودش عکس پروفایلم را نشان داد و گفت: «سریع عوضش کن.» اینها به کنار؛ وقتی با گوشی‌اش سرگرم است دائم به من دستور می‌دهد که چای یا میوه ببرم. موقع فوتبال دیدن پوست‌ تخمه‌ها را تا کره‌ٔ ماه پرت می‌کند و همه جای خانه پر از پوست تخمه می‌شود و به من می‌گوید: «اینجا رو یه جارو بکش. زشته اینجوری.»

آن‌ وقت‌ها که دختر نوجوانی بودم و راجع به همسر آینده‌ام خیال‌بافی می‌کردم هم از این دسته مردها بدم می‌آمد. مردهایی که دائم دستور می‌دهند و فکر می‌کنند کنترل همه چیز باید دست آنها باشد. حالا خودم زندگی‌ام را با چنین مردی شریک شده بودم. رفتار من هم در مقابل او لجبازی بود. اگر چای می‌خواست می‌گفتم خودت بریز، بعد از فوتبال جارو را دستش می‌دادم و می‌گفتم خودت بکش. این رفتارها هر دویمان را آزار می‌داد. من او را مردی سلطه‌جو می‌دیدم و او مرا زنی لجباز. یک روز آمد و گفت می‌خواهد راجع به این موضوع صحبت کنیم و من برای اولین بار از دستور دادن‌هایش شکایت کردم. خیلی تعجب کرد. اولش گفت که همه‌ٔ حرف‌هایش منطقی و درست است و هیچ‌وقت دستور نمی‌دهد. راستش را بخواهید بحثمان راجع به دستور دادن‌هایش چند روزی طول کشید. یک روز که من دست از گله کردن برداشتم و تصمیم گرفتم بگذارم حرف‌هایش را بزند، مِن‌مِن کرد و آخر گفت که می‌ترسد او را کنار بگذارم و با دوست‌هایم سرگرم شوم. می‌ترسد که من نخواهم از او حمایت کنم و حتی موقع فوتبال دیدن هم کنارش نباشم. من از حرف‌هایش خیلی تعجب کردم، نمی‌توانستم باور کنم که او به این چیزها فکر می‌کند. کمی آرام‌تر شدم. قرار گذاشتیم کمی بیشتر هوای یکدیگر را داشته باشیم و بیشتر با هم در مورد انتظاراتمان از رابطه حرف بزنیم.

توجه: محتوای مطالب موجود در «بلاگ مادرانه»، بر اساس نظرات و دانش پدیدآورندهٔ هر مطلب تهیه شده است و لزوماً نظر تیم علمی «مادرشو» را منعکس نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر شرایط استفاده را مطالعه فرمایید.

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری