«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

دلتنگی‌های کوچک

{عنوان مطلب}

نیمه‌های شب بود که از خواب بیدار شد. هنوز چشم‌هایم را روی هم نگذاشته بودم که صدای گریه‌اش را شنیدم. دروغ چرا، کمی عصبانی شدم. وقتی به سراغش رفتم اخم به پیشانی داشتم و خسته بودم. صدای گریه‌اش مثل نت‌های یک ساز خراب روی مغزم کوبیده می‌شد. مرا که دید کمی آرام گرفت. بی‌حوصله بودم. بلندش کردم و در بغلم تکانش دادم. دروغ چرا، حواسم به فردا و کارهای عقب‌مانده‌ام بود. داشتم برنامۀ فردایم را می‌ریختم که بلندتر فریاد زد. این‌ بار دهانش کنار گوشم بود. تکانش دادم. آرام گفتم: «هییییششش هییییششش.» فایده‌ای نداشت. داشتم از کوره درمی‌رفتم. یک لحظه به ذهنم رسید که فریاد بزنم تا پدرش هم بیدار شود. یک ثانیه آرام شد و به من نگاه کرد. دو تا چشم کوچک بادامی‌اش که زیر لپ‌هایش قایم شده بودند مرا از دنیایم بیرون کشید. در چشم‌هایش من بودم. زنی به‌هم‌ریخته، خسته و عصبانی. از خودم خجالت کشیدم. دنیا و گرفتاری‌هایش را کنار گذاشتم و در سکوت نیمه‌شب به حرف‌های ناگفتنی‌اش گوش کردم. دل کوچکش برایم تنگ شده بود و من حواسم به همه‌ چیز بود به جز دلی که بیشترین جای را در آن دارم.

توجه: محتوای مطالب موجود در «بلاگ مادرانه»، بر اساس نظرات و دانش پدیدآورندهٔ هر مطلب تهیه شده است و لزوماً نظر تیم علمی «مادرشو» را منعکس نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر شرایط استفاده را مطالعه فرمایید.

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری