«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

درگوشی‌های آشپزخانه‌ای

درگوشی‌های آشپزخانه‌ای

امروز می‌خواهیم با هم ترفندهایی یاد بگیریم که هیچ‌کس بهتان نگفته است. شما هم یادتان باشد که این رازها را به کسی نگویید، چون آن‌وقت دیگر ماها حرفه‌ای به نظر نمی‌رسیم و رازهایمان را همه بلد می‌شوند. این ترفندها به ما کمک می‌کند که خیلی تند و خیلی راحت همۀ مشکلات آشپزخانه را حل کنیم، صرفه‌جو باشیم و از مشکلات بعدی پیشگیری کنیم. پس با ما همراه شوید.

درگوشی‌های آشپزخانه‌ای

کره را سرد رنده کنید

قالب کره باید تقریباً منجمد باشد تا این ترفند مؤثر باشد و شما هم باید سریع رنده کنید تا کره آب نشود. اما کرۀ رنده‌شده برای اضافه کردن به آرد برای پختن بیسکویت، کیک و مافین عالی است. این کار همچنین باعث می‌شود کره خیلی زودتر آب شود. پس اگر کرۀ شما برای مالیدن روی چیزی خیلی سرد و منجمد است،‌ می‌توانید آن را رنده کنید و بعد روی نان تست، سیب‌زمینی پخته یا انواع سبزی‌ها بمالید.

درگوشی‌های آشپزخانه‌ای

تخم‌مرغ‌ها را امتحان کنید

دانستن این نکته مطمئناً مفید است. وقتی این ترفند را شنیدم آن‌قدر خوشم آمد که تصمیم گرفتم خودم امتحانش کنم. پوستۀ تخم‌مرغ رخنه‌پذیر و منفذدار است و این به هوا اجازه می‌دهد که به مرور زمان وارد آن شود. هرچه هوای بیشتری وارد تخم‌مرغ شود، تخم‌مرغ سبک‌تر و سبک‌تر می‌شود. به همین دلیل است که تخم‌مرغ کهنه روی آب می‌ماند و تخم‌مرغ تازه زیر آب می‌رود.

درگوشی‌های آشپزخانه‌ای

سس‌های باقی‌مانده را فریز کنید

ترفند هوشمندانه‌ای نیست؟ من از دور ریختن هر غذایی متنفرم. اما گاهی اوقات نمی‌توان کاری کرد،‌ مخصوصاً وقتی که دستور پخت غذا یک فنجان از چیزی را می‌خواهد ولی آن ماده در قوطی‌های یک کیلویی فروخته می‌شود. در واقع شما می‌توانید این کار را برای سس‌های خانگی و هر چیزی که در قوطی می‌خرید و همۀ آن استفاده نمی‌شود، مثل کنسرو لوبیا، به کار ببرید. سس‌های باقی‌مانده را در قالب‌های یخ فریز کنید. وقتی به یک سس آماده نیاز دارید این قالب‌ها را می‌توان گرم کرد.

درگوشی‌های آشپزخانه‌ای

سیر را بدون دردسر پوست بکنید

از پوست کندن سیر متنفرم. کی دوست دارد دست‌هایش سه روز تمام بوی سیر بدهد؟!‌ اما این تکنیک خیلی جالب‌تر از آن به نظر می‌آید که بتوان نادیده‌اش گرفت. من همچنین دیده‌ام که این کار را با دو کاسۀ سرامیکی که روی هم قرار داده شده‌اند انجام داده‌اند؛ کاسه‌ها لبه به لبه بودند تا یک گنبد برای سیر درست شود. در جدا کردن پوست سیرها ظروفی از جنس سخت ممکن است مؤثرتر از ظروف پلاستیکی باشند. بکوبید، تکان دهید، جدا کنید.

درگوشی‌های آشپزخانه‌ای

ماکارونی را به شکل جدیدی گرم کنید

به جای اینکه برای پختن یا داغ کردن ماکارونی آن را در مایکروویو بگذارید و چند بار هم بزنید، یک دایره را در وسط ظرف خالی بگذارید تا ماکارونی به طور یکنواخت داغ شود. ماکارونی را به شکل یک دونات داغ کنید. خیلی یکنواخت‌تر داغ خواهد شد.

درگوشی‌های آشپزخانه‌ای

بستنی را در یک کیسه نگه‌ دارید

یک کیسۀ زیپ‌کیپ فریزر مانع از آن می‌شود که هوای سرد، بستنی را خیلی سفت کند. اگر شما قاشق‌های معمولی و بستنی نرم دوست دارید،‌ یک قدم دیگر هم می‌توانید بردارید؛ سعی کنید قبل از گذاشتن کیسه در فریزر، تا جای ممکن هوای داخل آن را خالی کنید. بستنی را در یک کیسۀ زیپ‌کیپ ذخیره کنید تا نرم بماند. نیازی نیست قاشقتان را برای کندن بستنی خم کنید.

توجه: محتوای مطالب موجود در «بلاگ مادرانه»، بر اساس نظرات و دانش پدیدآورندهٔ هر مطلب تهیه شده است و لزوماً نظر تیم علمی «مادرشو» را منعکس نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر شرایط استفاده را مطالعه فرمایید.

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری