«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

جور دیگر دیدم

{عنوان مطلب}

مادرم از عمه‌هایم متنفر بود. هر بار که ما کار اشتباهی می‌کردیم عصبانی می‌شد و می‌گفت: «تو هم به اون عمه‌های عفریته‌ت رفتی.» مادربزرگم به چشم مادرم دشمن قسم‌خورده‌ای بود که یک روز بالاخره زهرش را می‌ریزد، اما وقتی به خانه‌مان می‌آمد مادرم همزمان میوه پوست می‌کند و قربان‌صدقۀ مادربزرگم می‌رفت. با عمه‌هایم هم همین رفتار را داشت. هر بار که آنها را می‌دید از اندام خوب و پوست صاف و موهای خوش‌رنگشان تعریف می‌کرد، اما تا می‌رفتند کنار پدرم می‌نشست و از مادر و خواهرهایش گله می‌کرد. من هم این‌طور بودم. قبل از ازدواج مطمئن بودم مادرشوهر و خواهرشوهر دشمن آدم هستند و تا آدم را از پا درنیاورند کنار نمی‌کشند. این بود که بعد از ازدواجمان کوچک‌ترین حرف مادرشوهرم مثل سوزنی در من فرو می‌رفت و من همه‌ٔ ناراحتی‌هایم را به همسرم می‌گفتم.
یادم است یک‌ بار که کلیدهایم را داخل خانه جا گذاشته بودم مادر همسرم مرا «سربه‌هوا» خطاب کرد و من از این حرف او خیلی ناراحت شدم و تا مدت‌ها با او سرسنگین برخورد می‌کردم. یک‌ بار دیگر که یادم رفته بود در غذا نمک بریزم مادرم تا فهمید گفت: «از بچگیت همین‌طوری دست‌و‌پاچلفتی بودی.» اما من از حرف مادرم اصلاً ناراحت نشدم، حتی به او خندیدم.

وقتی به هر دوی این رفتارها فکر کردم دیدم که هر دو نفر قصدشان شوخی بوده، اما من شوخی مادر همسرم را به متلک تعبیر کرده بودم. راستش از همان موقع کمی دلم را با او صاف کردم. دیگر مادرشوهر برایم دشمن قسم‌خورده نیست. دروغ چرا، به نظرم زن بسیار مهربانی است و قصد ندارد زندگی ما را خراب کند. حالا بیشتر احساس می‌کنم دو خانواده دارم که می‌توانم روی هر دو حساب کنم. حالا بیشتر احساس می‌کنم که پشتم گرم است.

توجه: محتوای مطالب موجود در «بلاگ مادرانه»، بر اساس نظرات و دانش پدیدآورندهٔ هر مطلب تهیه شده است و لزوماً نظر تیم علمی «مادرشو» را منعکس نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر شرایط استفاده را مطالعه فرمایید.

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری