انواع پد سینه

خرید پد سینه برای تازه‌مادران

چند نوع پد سینه داریم؟

{عنوان مطلب}
ندا کیایی
ندا کیایی

تیم مادرشو

به‌طورکلی چند نوع پد سینه وجود دارد که این تنوع انواع می‌تواند به شما اجازهٔ انتخاب و خریدی متفاوت را بدهد. انواع پد سینه در این مطلب به شما مادر یا پدر و یا یکی از دوستان عزیز یک خانم باردار معرفی شده است.

پد سینۀ یک‌بارمصرف

بارزترین ویژگی این نوع پد سهولت در استفاده از آن است. پد یک‌بارمصرف در شکل‌ها، سایزها و ضخامت‌های مختلفی در بازار پیدا می‌شود. معمولاً قسمت پشت آنها شامل یک لایۀ پلاستیکی است که از نفوذ رطوبت به بیرون جلوگیری ‌می‌کند.

پد سینۀ قابل شست‌وشو

این نوع پد، قابل شست‌وشو و استفادۀ مجدد است. عموماً می‌توان آنها را هم با دست و هم با استفاده از ماشین لباس‌شویی شست. اگرچه این پدها به نسبت پدهای یک‌بارمصرف قیمت اولیۀ بالاتری دارد اما در استفادۀ طولانی‌مدت، پد قابل شست‌وشو به‌صرفه‌تر است. پس اگر هزینه یکی از معیارهای اصلی تصمیم‌گیری شما برای خرید پد سینه است این نوع پد برای شما مناسب‌تر است.

پد سینۀ دست‌ساز

شما می‌توانید در خانه با استفاده از پارچه‌های نرم و پنبه‌ای برای خودتان پد بسازید. بعضی از افراد پیشنهاد می‌دهند که با استفاده از نوار بهداشتی یا پوشک پد سینه بسازید. برای این کار می‌توانید نوار بهداشتی را به چند مربع کوچک تقسیم کنید یا پوشک را به قطعات دایره‌ای اندازۀ سینه‌تان برش دهید و از آنها استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که استفاده از نوار بهداشتی و پوشک به‌جای پد سینه ممکن است از جریان هوا در سوتین شما جلوگیری کند و به سینۀ شما آسیب بزند. بنابراین بد نیست اگر می‌خواهید از پدهای دست‌ساز استفاده کنید با صرف کمی زمان آن را با پارچه‌های نرم، پنبه‌ای و بهداشتی بسازید تا از ایمن‌ بودن آن مطمئن باشید.

محافظ سینه و جمع‌کنندۀ شیر

این محصول یک پد شیردهی سیلیکونی است که به صدف سینه نیز شناخته می‌شود. این نوع پد جاذب نیست اما روی نوک سینه قرار می‌گیرد و محفظه‌ای برای جمع‌کردن شیر است. اگر قصد دارید از شیری که از سینه‌تان نشت می‌شود در مواقع نیاز به کودکتان بدهید می‌توانید از پدهای سیلیکونی جمع‌کننده استفاده کنید. بعضی افراد ممکن است پس از زایمان و در طول شیردهی نسبت به سیلیکون حساسیت داشته باشند. اگر جزء این دسته از افراد هستید بهتر است از این نوع پد استفاده نکنید.

توجه: محتوای مطالب موجود در «بلاگ»، بر اساس نظرات و دانش پدیدآورندهٔ هر مطلب تهیه شده است و لزوماً نظر تیم علمی «مادرشو» را منعکس نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر شرایط استفاده را مطالعه فرمایید.

طرز تهیه تارت شکلاتی با کرم لیمو

طرز تهیه تارت شکلاتی با کرم لیمو

طرز تهیه دسر تیرامیسو با بیسکویت مادر

طرز تهیه دسر تیرامیسو با بیسکویت مادر

طرز تهیه شکلات چوب شور ویتانا

طرز تهیه شکلات چوب شور ویتانا