پوشش مناسب بیرون از خانه برای مادران

پوشش مناسب بیرون از خانه برای مادران

هرچند نوزاد‌ها به قدری بامزه‌اند که توجه همه را به خود جلب می‌کنند و شاید دیگر کسی زیاد متوجه سیاهی زیر چشم‌ها، مو‌های نامرتب و شلوارهای گشاد شما نشود، اما هر زنی این را می‌داند که بین ظاهری خوب و داشتن یک حس رضایت‌بخش ارتباط مشخصی وجود دارد. بعد از بچه‌دار شدن، لازم است یاد بگیرید بهترین ظاهر ممکن را با صرف وقت و زحمت کمتری داشته باشید. در این مطلب می‌توانید با چند توصیه برای داشتن پوششی مناسب و راحت برای خارج شدن از خانه یا هنگام خرید آشنا شوید.

پوشش راحت برای تازه‌مادران

برای پیدا کردن لباس‌ها و پوشاک مناسب بعد از زایمان، لازم نیست خیلی وقت و پول هزینه کنید. با داشتن برخی لوازم و وسایل و توجه به برخی نکات می‌توانید در عین رسیدگی به کارهایتان، مادری خوش‌تیپ باشید. در نظر گرفتن موارد زیر می‌تواند به شما در انتخاب بهتر لباس‌ها و پوشش پس از زایمان کمک کند:

لباس‌های قدیمی بارداری: در یک ماه اول بعد از زایمان، احتمالاً در لباس‌های بارداری چهار یا پنج ماهگی‌تان راحت‌تر خواهید بود. شاید هم حس کنید شلوار‌ها یا دامن‌های بلند با کمر کشی یا بنددار، تی‌شرت‌ها و پیراهن و مانتو یا پالتوهای گشاد برای اندام بعد از زایمانتان مناسب‌تر است.

لباس راحت برای شیردهی: بهتر است لباس‌هایی بپوشید که با آنها بتوانید راحت در بیرون از خانه به نوزادتان شیر بدهید. اگر می‌خواهید به خانۀ یکی از دوستان یا اطرافیانتان بروید و به دنبال لباس مناسبی برای شیردهی هستید که در عین مرتب و زیبا بودن، راحت هم باشد، بهتر است پیراهنی بپوشید که زیپ یا دکمه‌هایی دارد که راحت باز می‌شود. اگر می‌توانید تاپ‌ها و پیراهن‌هایی را که برای مادران شیرده در مدل‌ها، رنگ‌ها و قیمت‌های مختلف وجود دارد، خریداری کنید. همچنین بهتر است چند عدد سوتین شیردهی تهیه کنید تا راحت‌تر بتوانید به فرزندتان شیر بدهید.

لباس‌های غیررسمی و ساده: با لباس‌های غیررسمی هم می‌توانید خیلی خوش‌لباس شوید. راحتی شلوار گرم‌کن یا شلوارهایی با دوخت راحت و کمر بند‌دار، اما از یک جنس شیک‌تر مثل کتان بخرید یا شلوارهای پاچه‌گشاد را با یک تی‌شرت زیر مانتوها بپوشید. برای اینکه در لباس‌هایتان تنوعی ساده و سریع بدهید، چند پیراهن روشن با یقه‌های متفاوت انتخاب کنید. اگر می‌خواهید شب برای گردش بیرون بروید، یکی از مانتوهای ساده را با یک شلوار شیک مشکی گشاد و زیورآلات هماهنگ کنید یا یک پیراهن بلند را امتحان کنید و روی آن یک مانتوی بلند نازک بپوشید. همین‌طور می‌توانید زیر مانتوی خود، شومیز گشادی را با شلواری راحت یا یک دامن کلوش بپوشید. رنگ‌ها نیز تأثیر خوبی روی حس و حال دارد و راه بسیار خوبی برای روشن کردن ظاهرتان است. از رنگ‌های جسورانه نترسید و برای تنوع، پیراهن‌های بلند زرد یا قرمز روشن را زیر مانتو یا پالتوهایتان امتحان کنید.

زیورآلات: یکی از چیزهایی که ممکن است بیشتر خانم‌ها دوست داشته باشند و حس خوبی به آنها بدهد، وسایل تزئینی جالبی مثل سنجاق سر یا زیورآلات ارزان و زیبا برای وقتی است که می‌خواهید در مهمانی یا بیرون از خانه کمی متفاوت‌تر باشید. این وسایل به لباس و پوشش شما جلوۀ خاصی می‌دهد و باعث می‌شود آراسته‌تر به نظر برسید.

شال و روسری: استفاده از شال و روسری‌های رنگی شاد می‌تواند به شما و اطرافیانتان حس خوبی بدهد و باعث شود بی‌حالی و خستگی شما کمتر به چشم بیاید. شما می‌توانید از روسری‌های قدیمی استفاده کنید یا روسری و شال‌های جدید بخرید. برای خرید شال و روسری بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که راحت‌تر روی موهایتان قرار می‌گیرد و لیز نیست تا مدام از روی سرتان نیفتد و شما را کلافه نکند.

کفش: برای انتخاب کفش می‌توانید کفش‌های کتانی فانتزی و کفش‌های تخت را امتحان کنید که راحت‌تر با آنها راه می‌روید. انتخاب کفش با توجه به سلیقه و عادت شما در ارتباط است، زیرا گاهی خانم‌ها با پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند مشکلی ندارند یا چون نه ماه بارداری را کفش تخت پوشیده‌اند، حالا دوست دارند کفش‌های دیگری را امتحان کنند. این مورد به انتخاب شماست، اما به یاد داشته باشید وقتی که کودکتان را در بغل دارید، بهتر است کفش راحتی بپوشید تا زمین نخورید و دچار حادثه‌ای نشوید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط