«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانواده‌ی مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

علائم اولیه بارداری

 علائم اولیه بارداری

از زمان اولین اقدام برای بارداری تا باردار شدنتان، احتمالاً یکی از دغدغه‌های اصلی شما اطلاع از موفقیت‌آمیز بودن چنین اقدام و تلاشی برای بارداری است. در این مطلب با علائم و راه‌هایی آشنا خواهید شد که می‌توانید به سرعت متوجه بارداری خود شوید.

شناخت ​​​​​​​علائم اولیه‌

اولین نشانه‌های بارداری ممکن است چند هفته‌ی‌ اول پس از بارور شدن تخمک مشاهده شود. برخی از علائمی که می‌تواند نشان‌دهنده‌ی بارداری باشد در زیر آمده است:

علاوه بر اینها، دمای پایه‌ی‌ بدن شما؛ یعنی درجه حرارت بدن بلافاصله هنگامی که هنگام صبح از خواب بیدار می‌شوید، نیز ممکن است بتواند سرنخ‌های اولیه‌‌ی بارداری را نشان دهد. دمای پایه‌ی‌ بدن بلافاصله پس از تخمک‌گذاری افزایش می‌یابد و تا عادت ماهانه‌ی بعدی در همان سطح باقی می‌ماند. اگر شما نمودار دمای پایه‌‌ی بدن خود را به منظور تعیین زمان تخمک‌گذاری رسم کنید، افزایش ادامه‌دار آن بیش از دو هفته، ممکن است به این معنی باشد که شما باردار هستید.

​​​​​​​تست تشخیص خانگی بارداری

علائم اولیه‌ی بارداری منحصر به بارداری نیست. برخی از آنها می‌تواند نشان‌دهنده‌ی بیماری در شما باشد یا اینکه دوره‌ی‌ عادت ماهانه‌ی شما در حال شروع است. همچنین ممکن است بدون تجربه کردن هیچ‌کدام از این علائم و نشانه‌ها باردار باشید. با این حال اگر یک دوره از عادت ماهانه‌ی شما اتفاق نیفتاده است یا متوجه وجود هر یک از این سرنخ‌ها شده‌اید، بهتر است یک هفته بعد از زمان مورد انتظار برای شروع عادت ماهانه، یک تست خانگی بارداری انجام دهید. اگر چرخه‌ی عادت ماهانه‌ی خود را ثبت نمی‌کنید، بهتر است سه هفته بعد از آخرین اقدام برای بارداری نسبت به انجام تست خانگی بارداری اقدام کنید. اگر پاسخ تست بارداری خانگی شما مثبت باشد، یک قرار ملاقات با پزشک خود هماهنگ کنید تا پزشک با انجام آزمایش‌های لازم هرچه زودتر بارداری شما را تایید و مراقبت‌های دوران بارداری را آغاز کند.